Kolejny OSK Pilica-Zachwyca za nami

OSK Pilica-Zachwyca to jedna ze 164 imprez z kalendarza PZK i PTTK, jedna z 8 imprez Grand Prix PZK, jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy i największa impreza kajakowa w centrum Polski.

Pobiliśmy kolejny rekord w ilości uczestników. W spływie wzięło udział ponad 230 kajakarzy, a to co niezmiernie cieszy, pojawiło się też wiele osób dla których to był pierwszy OSK Pilica Zachwyca.

Z pewnością na taką frekwencję miało wpływ tzw. okienko pogodowe, wszak parę dni wcześniej padało, a po imprezie znowu zaczęło padać.

Faktem też jest, że Pilica-Zachwyca to impreza już dojrzała, okrzepła i wyjątkowa przez swój bogaty program.

A program imprezy to przede wszystkim:

  • Prolog na Drzewiczce (18 km)
  • Cross kajakowy o medale, puchary, nagrody na trasie Smardzewice- Tomaszów (6 km)
  • Zwiedzanie atrakcji turystycznych, Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła
  • I etap spływu Pilicą na trasie Tomaszów-Inowłódz (19 km)
  • Strefa dzieci
  • Slalom na kanu
  • Msza święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł
  • Koncert Rafała Tomczyka „Piosenki wiosłem pisane”
  • Zwiedzanie Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
  • II etap spływu Pilicą na trasie Inowłódz – Domaniewice (23 km)
  • Podsumowanie imprezy czyli rozdanie medali, pucharów, upominków i losowanie cennych nagród.

Jak co roku impreza rozpoczęła się piątkowym prologiem, tym razem na rzece Drzewiczce, pięknym dopływie Pilicy na trasie Drzewica (tor) – Odrzywół.

Wielokrotnie opisywana i wychwalana przez nas rzeka spełniła oczekiwania uczestników spływu.

Przed startem głównym odbył się pokaz technik kajakarstwa górskiego na torze w Drzewicy przez Piotra Kaczmarka, a chętni śmiałkowie mogli spróbować również swych sił pływania na tzw. białej wodzie.

Kiedy w piątek można było pozwolić sobie na odrobinę luzu, tak w sobotę od samego rana zaczęła się rywalizacja o medale, puchary i cenne nagrody…

Dzień rozpoczęliśmy crossem kajakowym, po którym było uroczyste otwarcie spływu z władzami miasta, powiatu i gminy, swobodne płynięcie Pilicą do Inowłodza i slalom na kanu.

Wieczorem tradycyjnie została odprawiona msza święta w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich wodniaków. Za ołtarz od 2011 roku służy odwrócony kajak, a krzyż wykonany jest z wioseł.

Po mszy piękny koncert „Piosenki wiosłem pisane” dał Rafał Tomczyk, a później uczestnicy spływu przenieśli się z szantami i gitarą do kręgu ogniskowego.

W niedzielę czekał na nich kolejny odcinek Pilicy i podsumowanie spływu wraz z rozdaniem medali i pucharów dla najlepszych uczestników rywalizacji na wodzie.



Film: Pilica Zachwyca 2017
Miniatura filmu Pilica Zachwyca 2017

Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 2 letni Miłosz ze Skierniewic, a najstarszym 84 letni Zbigniew Skrzymowski z Warszawy.

Najliczniejszym klubem kajakowym był ponownie zacny Klub Albatros z Łodzi.

7 letni Jasiek z Krakowa szczęśliwym losem z nagrodą główną, kajakiem Point 65 ufundowanym przez Jacka Ośko, Kanokajaki.pl obdarował Irka Żmiję ze Sławkowa.

Pozostałe cenne nagrody ufundowane zostały przez Krzysztofa Furdala, Kajakowcy.pl, firmę AGAWA.PL, KS Amber i Amber.Travel.
Były to kamizelki asekuracyjne, rzutki, worki wodoodporne, wiosła i kubki, które rozlosowane były przez pozostałych uczestników zawodów.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki, a najmłodsi dodatkowo okolicznościowe medale.
Piękna złocista kochanka Pilica znowu połączyła uczestników z całej Polski….

Klub Sportowy Amber, Ośrodek Wypoczynkowy Przystań, Amber. Travel pragną podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe imprezy i wyprawy!

Dziękujemy również naszym Patronom Honorowym, czyli Marszałkowi Województwa Łódzkiego i Staroście Tomaszowskiemu oraz naszym Partnerom, Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego, Wójtowi i Urzędowi Gminy Inowłódz, PZK , Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., firmom Kanokajaki.pl., Kajakowcy.pl., AGAWA. PL, Park Linowy nad Pilicą, Kajmar Sulejów.

Dzięki Wielkie dla Rafała Tomczyka za piękny koncert i piękną balladę Łódki.
Dziękujemy za dobre słowa obserwatorom z ramienia Polskiego Związku Kajakowego Eli Jaworskiej i Ucie Kun.

„Obecność na Waszej imprezie to dla mnie zawsze wielka przyjemność. Ludzie, atmosfera, jaką tworzycie, to ja dziękuję.”

„Szczególne podziękowania i gratulacje dla organizatora KS Amber pod wodzą komandora Andrzeja Ambroziaka. Organizacja całości wydarzenia, tak jak rzeka, zachwyca i pięknie oddaje klubowe hasło: „ Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre!”.

Link do albumu:
https://photos.google.com/share/AF1QipNtb20Zp4SmOs8gTz5VwpYFGTDue5-GyaFEOBfaZa-jpyyEeBbT8iLifkAOzqxHUQ?key=ZVgxbGRqdlMteTRuWXFmV0FwVVh4TEVxYmtsellB